Przestrzenie śmiechu // ruchowe działanie warsztatowe

od 8 lat
Kup bilet
16.06 (niedziela)
g.13.00
Scena Wspólna (mapa)
od 8 lat
Kup bilet

BILETY - cennik:

  • 20 zł - dla jednej osoby
  • 1 zł - dla asystenta, asystentki osoby z niepełnosprawnością

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej, Kartę Seniora oraz legitymacje Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi, Dawców Przeszczepu oraz Zasłużonych Dawców Przeszczepu - udzielając 50% rabatu jej posiadaczom i posiadaczkom.

Każda osoba musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun, opiekunka).

KUP BILET

Prosimy o przyjście w wygodnym i niekrępującym ruchów stroju.

PODSTAWOWE INFORMACJE:

Czas trwania: 60 min
Wiek: od 8. roku życia

Miejsce: Scena Wspólna (ul. Brandstaettera 1/Za Cytadelą).

  • Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.
  • Możliwość zakupienie biletów przed wydarzeniem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.
  • Szanowne Widzki, Szanowni Widzowie!
    Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

Roztańczone Rodziny - pod tym hasłem zapraszamy Was na zajęcia, w których możecie turlać się, skakać, przytulać, wirować, tańczyć - ruszać się, jak tylko chcecie i lubicie.

Pozwólmy sobie na trochę niepowagi:)

Sprawdźmy, w jaki sposób dźwięki i miny oddziałują na nasze ciała. Szczery śmiech i nieskrępowana swawola to droga do naszych emocji, pozwalają nam doświadczyć radości i przyjemności ruchu.

Świszcząc, klaszcząc i parskając, śmiejąc się wniebogłosy poruszymy nasze ciała i zatańczymy w takt dziwnych min. Ta radosna beztroska i śmiech pozwolą nam na przytulasa, który jest przytulasem, a nie sztywnym uściskiem. Zostawmy więc na chwilę powagę w szatni i wejdźmy do ruchowej przestrzeni śmiechu!

Spotkanie poprowadzi Karolina Wensierska.

Karolina Wensierska – Kaszubka, teatrolożka, aktorka, założycielka i tancerka Buried Dance Theatre, instruktorka tańca terapeutycznego, specjalistka body&mind. Laureatka stypendium naukowego Marszałka Województwa Wielkopolskiego w roku 2022. Uczestniczka XIV Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Ukończyła Virtual Graham Teacher Workshop w Martha Graham School of Contemporary Dance w Nowym Jorku. Przeprowadzała warsztaty taneczno-ruchowe w Kórnickim Stowarzyszeniu Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ruchową, podczas projektu "Trzy skarpetki (do) wolności", „Słucham/słyszę/chcę być usłyszany“ oraz podczas projektu REcreART w Rumunii. Uczestniczka warsztatów “Podstawy DMT” Polskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Kuratorka autorskiego projektu PROUD'N'LOUD, organizowanego w ramach festiwalu Nowa Siła Kuratorska X tożsamości. Pedagożka tańca współczesnego w Szkole Tańca i Baletu Fouette w Poznaniu. Współlaureatka programu Przestrzenie Sztuki Białystok, w ramach którego zrealizowała serię warsztatów taneczno-ruchowych dla dzieci w wieku przedszkolnym w Sejnach. Laureatka open call’u CK Zamek, w ramach którego brała udział w laboratorium choreograficznym z Claire Cunningham. Brała udział w warsztatach tańca butoh m.in. u Kena Mai, Yuko Kaseki i Natsuko Kono. Współpracuje z Teatrem Biuro Podróży i Teatrem U Przyjaciół. W pracy naukowej bada zastosowanie tańca butoh w terapii tańcem i ruchem dla osób w spektrum autyzmu. Nieustannie eksperymentuje. Pracuje z "ciałością", tańcem pragnie pomagać innym.

Projekt jest kontynuacją programu Stary Browar Nowy Taniec dla dzieci — Roztańczone Rodziny realizowanego przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w latach 2011–2021. W latach 2020–2022 program odbywał się w Teatrze Polskim w Poznaniu, a od 2023 roku jednocześnie w kilku miejscach w Polsce: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Teatrze Ochoty im. Jana i Haliny Machulskich w Warszawie i Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. W 2024 roku po raz pierwszy Roztańczone Rodziny odbędą się w Krakowskim Centrum Choreograficznym.

Operatorem projektu jest Fundacja Performat. Opiekunką merytoryczną programu jest Hanna Bylka-Kanecka.

newsletter

Chcesz wiedzieć co u nas? Zapisz się do newslettera!

Do poruszania się po elementach z listy autouzupełnienia koszystaj ze sztrzałek w dół i w górę, wybór zatwierdź enterem

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CSD na podany adres e-mail informacji dotyczących produktów i usług oferowanych przez Administratora. Więcej w polityce prywatności.*